Více k programu HLADINA KLIDU 5

Absolventům, kteří dokončili 5. úroveň mohu jen doporučit, zopakovat si HLADINU KLIDU jako celek (se slevou pro opakující), neboť si v ní budete skutečně jistí. Jak jste viděli v programu, dovedností a témat je skutečně mnoho, jde o to, aby vám všechny prakticky sloužily.

Je to stejné jako s kurzem Tchaj-ťi kde se pohybovou sestavu naučíte nejprve nahrubo a pak ji můžete léta pilovat, zvnitřnit ji a postupně ji ovládat stále lépe a po letech ji cvičit mistrovsky, navíc rozumět tomu proč, k čemu a jak... 

Mistrem v oboru se jeden nestane po víkendovém semináři, po kterém se rozdají diplomy, "zasvěcení" a podobně, že...

Přesto se HLADINOU KLIDU vine princip 5 jednotlivých kroků 

5 kroků, jakožto univerzálně platných přírodních a kosmických praprincipů, které se dají zjednodušit, použít, aplikovat do jakékoliv vnitřní práce, ať je to krátká či hlubinná meditace, trans, rozšíření vědomí, léčení těla a duše, cvičení Tchaj-ťi a Čchi-kung.

Občas jsou dotazy absolventů, zda náhodou neplánuji nějaké CD s řízenými hlubinnými meditacemi, které praktikujeme. Odpověď je ta, že každá meditace na HLADINĚ KLIDU je unikát, originál, je neopakovatelná a vzniká na základě mého okamžitého vyladění na skupinu, čas, místo a vnitřní vedení přímo v konkrétním čase a prostoru.

Jakýkoliv pokus meditaci zaznamenat, např. na CD je obrovské omezení a svázání možností. Ne mých, ale vašich. Meditace vedu, inspiruji vás, dá se říci, že vás koučuji do rozšířených stavů vědomí a do stavů, ve kterých vám fungují vaše vnitřní schopnosti. Je však třeba dát vnitřní prostor pro vaše klíčící a rostoucí vnitřní zkušenosti a to skrze CD, které se na vás vnitřně nevylaďuje jako já při meditacích, nelze.

HLADINA KLIDU SE VYVÍJÍ, KRYSTALIZUJE

Protože se i samotný způsob práce v HLADINĚ KLIDU s každým dalším ročníkem vyvíjí, tříbí, krystalizuje a neustále aktualizuje tak, abyste dostali to nejlepší, mohlo by se stát CD omezením, které svazuje svou starou verzí.

Po 5 setkáních je všem absolventům zpětně jasné, proč se projekt HLADINA KLIDU tituluje i jako "Vysoká škola Čchi-kung a meditace" či "Metoda kultivace těla, energie a mysli, spontánně a elegantně rozšiřující vědomí".

Všechny cíle byly pátým setkáním završeny, naplněny. Vše máte zrealizováno. Pokud byste někdy z těchto pozitivních stavů vypadli, umíte se dostat rychle zpět, umíte si poradit, jste sami sobě nejlepším mistrem. 

Připomeňme si, co si absolvent obvykle odnáší

z HLADINY KLIDU za nové dovednosti:

"Cítit se opravdu dobře tělesně, emocionálně, mentálně a spirituálně při současném rozhojnění vnitřní energie. 

Umět si poradit s takovými "banalitami" jako je chronická bolest zad či chronická únava a nedostatek energie pro to či ono. 

Zamést s vnitřním napětím, emocionální nepohodou, rozrušenou nesoustředěnou myslí, pocitem vyhoření či ztrátou životního smyslu.

 Navrátit se k přirozené energii Bytí, přírody a jejích cyklů. 

Být uvolněně spontánní, otevřený, v dobré náladě, průtočný pro energie univerzálního spektra.

a dále:

Naprosto nenásilně dovolit, aby se vědomí samo začalo rozšiřovat do stavu tzv. samovzniklé meditace. 

Přestat konečně hledat a stát se TÍM, které nalézá. 

Nevytvářet vnější a vnitřní konflikty či rozpory a jednat z pozice HLADINY KLIDU. 

Získat jistotu, že není třeba "tlačit na pilu", aby se události děly. 

Umět vděčně přijmout TO, co JE. 

Nevyhledávat změny a současně se jim nijak nebránit když nastane jejich čas."