TERMÍN AKCE BUDE PŘESUNUT NA ROK 2021

Z DŮVODU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ.

ÚČASTNÍKŮM KTEŘÍ BYLI PŘIHLÁŠENI NA TERMÍN 21.11.2020

BUDE NOVÝ TERMÍN V ROCE 2021 NABÍDNUT PŘEDNOSTNĚ


I-ŤING: ZASLOUŽÍTE ZNÁT ODPOVĚDI

JSTE PŘIPRAVENI NA MOUDRÉ RADY 

4.000 LET STARÉ KNIHY PROMĚN?

PLZEŇ / SOBOTA 21.11.2020 / 9.00 - 18.00

Praktický vzdělávací workshop pro laickou veřejnost

vede plzeňský fyzioterapeut, chiropraktik Tomáš Bezděk

lektor tradičních čínských umění tchaj-ťi / čchi-kung


Na workshopu vám prozradím o čem přesně byl "hexagram č. 49 - Převrat, Revoluce", který je generován ve videu výše. Kniha kterou jsem měl s sebou při filmování patří spíše k těm horším, ale byla lehká do batohu :-). Teprve doma jsem odpověď pomocí dalších osvědčených zdrojů plně dekódoval a pochopil, že "Převrat" se teprve bude chystat, že se teprve připravuje, jak doslovně píše I-ťing v dalších zdrojích. A nestačil se divit tomu, jak se rychle blíží a probíhá onen Převrat, avizovaný Knihou Proměn s dostatečným předstihem.  


"Kniha Proměn I-ťing je sestava o 64 formách, podobně jako máme v Tai-či sestavu o 24 nebo 108 formách." (tb)


"Zatímco v Tai-či vyjadřujeme cyklickou kosmickou zkušenost procvičením té které pohybové sestavy, v I-ťingu studujeme sestavu 64 hexagramů - obrazců - textů, které představují vrcholné archetypální formy kosmické i pozemské každodenní lidské zkušenosti. " (tb)"Nejstarší kniha světa I-ťing, patří mezi 5 klasických konfuciánských textů a je orákulem, kterým můžete nahlédnout do BĚHU OSUDU."


"Žádné politické, hospodářské či válečné rozhodnutí se v historii Číny a Dálného východu neobešlo bez moudrých rad Knihy Proměn."


Trigramy - základní stavební prvky staročínské Knihy Proměn I-ťing jsou přítomné i na vlajce Jižní Koreje. 


"Jde o natolik zásadní dílo, že z něj vzešla celá tradiční čínská medicína, kosmologie, feng-shui, čínská astrologie, tchaj-ťi, čchi-kung, pakua-čang apod." 


PROGRAM WORKSHOPU:


 • Vyvarujte se navždy chyb, bolesti, ztrát času, peněz a energie v důsledku špatných rozhodnutí


 • Získejte kvalitní, smysluplné, moudré a často i vtipné odpovědi I-ťingu na váš libovolný dotaz


 • Naučte se správně rozhodovat mezi dvěma a více možnostmi, poznejte perspektivu a souvislosti


 • Porozumějte událostem své minulosti, snům, vlastním i cizím motivům

 • Zeptejte se I-ťingu na vaši současnou situaci a co můžete se svým životem udělat právě teď 


 • Nebojte se položit I-ťingu libovolné otázky, např. otázky filozofické, kosmologické, politické...


 • Získejte odpovědi doslova černé na bílém: I-ťing převede do slov vaše nejhlubší pocity a tušení

"Carl Gustav Jung označil své setkání s Knihou Proměn I-ťing za jednu z nejvýznamnějších událostí svého života"


"Západní učenci se knize vysmívali jako sbírce zastaralých kouzelných zaříkadel a Jung věděl, že byla často "využívána k pověrčivým účelům." Přesto v ní spatřoval ztělesnění živoucího ducha čínské civilizace, neboť na ní spolupracovali nejlepší duchové Číny a přispívali do ní po tisíce let." 


 • Na příkladech vám demonstruji moudré a často i vtipné rady Knihy Proměn a budu s vámi sdílet konkrétní příběhy a situace kdy a jak pomohla


 • Naučíte se správně pokládat otázky a zjistit časovou platnost získaných odpovědí


 • Naučíte se početním způsobem zjistit z data vašeho narození co přesně pro vás nebo libovolnou osobu znamená tento rok, tento měsíc, tento den - funkčnost si můžete vzápětí ověřit na událostech z minulosti


 • Naučíte se početní metodou z dat narození 2 osob v libovolném vzájemném vztahu (partnerský, rodičovský, pracovní...) zjistit, o čem tento vztah je


 • Společně učiníme několik příkladových výkladů a dostanete návod, jak z hutných tradičních textů vybrat to podstatné a neztratit se ve snaze porozumět odpovědi

"S posvátným mrazením pocítíte velice záhy, zpravidla již při prvním rituálním tázání I-ťingu, co je to SYNCHRONICITA" (tb) 


 • Naučíte se vícero způsobů jak získat jeden z 64 hexagramů nesoucí vám odpověď


 • Metodu mincí, kostek, ale i tradiční způsob s 50 stonky řebříčku (nahradíme špejlemi)


 • Vyzkoušíte i vícero způsobů generování hexagramů pomocí softwaru, dostanete doporučení na nejlepší aplikace I-ťing


 • Dostanete odkazy na on-line nejlepší světové překlady Knihy proměn (mějte mobil s připojením)

"Není vůbec těžké vygenerovat některou z metod 1 z 64 hexagramů Knihy Proměn, coby médium nesoucí vám odpověď. Umění je dekódovat poté z této sbírky staročínských textů to podstatné a porozumět tak odpovědi ve vztahu ke správně položené otázce. "


"Po více než 20 letech práce s Knihou Proměn mohu upřímně říct, že vím jak na to. Jak se správně tázat, jak generovat hexagram výběrem nejvhodnější metody i jak přejít a vypustit nedůležitou omáčku a najít ESENCI - KLÍČ, který odemkne bránu ke srozumitelným obohacujícím odpovědím (tb)" 


S sebou na seminář si potřebujete vzít:


1) dostatek psacích potřeb, mějte zálohu papírů i tužek :-)

2) připravte si 3 mince stejné hodnoty (hodnota 5,- Kč je ideální velikost I-ťing mincí)

3) doporučuji vzít i 3 stejné hrací kostky s hodnotami 1 - 6 (skočte do hračkářství či Glóbusu)

3) dále si přineste 50 ks stejných špejlí (lze nahradit i 50 ks větších zápalek)

4) mějte s sebou i chytrý mobilní telefon (nebo ještě lépe kvůli lepší čitelnosti tablet) s funkčním internetovým připojením a předem nainstalovaným prohlížečem Google Chrome, který je schopen překládat on-line cizojazyčné texty Knihy Proměn do českého jazyka (máte-li operační systém Android, budete moci navíc stáhnout doporučené aplikace z Google Play)

5) žádnou tištěnou Knihu Proměn s sebou nepotřebujete, ale máte-li některou již doma v knihovně, určitě ji můžete vzít s sebou


Pro podporu vašeho vědomí si můžete přinést jednu vybranou věc z těchto tipů:

- osobní talisman

-  předmět, fotografii či symbol, který je pro vás skutečně posvátný a pozvedne vaše vědomí do maximálních možných výšin (křišťál, ametyst, obraz Panny Marie či Krista, fotku vesmíru, fotku moudré prababičky, pradědečka, duchovního mistra, obraz od Zdeňka Hajného...

- kvalitní aroma olejíček, posvátné květové esence, zlatý přívěsek...

- nebo z principu zástupný symbol čehokoliv, čemu skutečně čistě ze srdce hluboce věříte (práce s Knihou Proměn vždy byla o obřadech a správném vyladění mysli) 

Vše výše doporučené není třeba mít za každou cenu. Práce s Knihou Proměn funguje, jejím znalcům, i beze všech obřadů, nicméně váš záměr se rituálem velice zaostří a porozumění odpovědi bude o to brilantnější. Pokud s Knihou Proměn ještě nemáte žádné vlastní srozumitelné zkušenosti a navázanou otevřenou komunikaci, vřele doporučuji pracovat "maximálně obřadně". 


ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

     

TERMÍN A ČAS:

Sobota 21.11.2020 od 9.00 do 18.00, přestávka na oběd mezi 13.00 - 14.00

Případná změna termínu konání, např. kvůli situaci okolo C-19, vyhrazena. 

Přijďte namísto nejpozději v 8.50 hod.

MÍSTO:

Plzeň, Vejprnická 56, areál SOUE. Případná změna místa konání v rámci Plzně vyhrazena.

Bližší organizační informace o místě, parkování atd., co s sebou obdrží přihlášení mailem 5 - 7 dnů před samotným konáním akce.

CENA:

1.500,- Kč, platba namístě v hotovosti. Záloha se nehradí.

V ceně přehledné textové a grafické materiály pro práci.

Namístě káva a čaj.

DALŠÍ INFORMACE:

Veškeré bližší podrobnější organizační informace o přesném místě konání, možnosti parkování atd., co si vzít s sebou za pomůcky apod., obdrží přihlášení mailem, spolu s připomenutím celé akce 5 - 7 dnů před jejím samotným konáním.

JEDNOZNAČNOU PŘEKÁŽKOU ÚČASTI JE POCHOPITELNĚ AKUTNÍ RESPIRAČNÍ ONEMOCNĚNÍ (KAŠEL, RÝMA, TEPLOTA, ÚNAVA...) ZJIŠTĚNÉ NEJPOZDĚJI KE DNI KONÁNÍ AKCE. 


PŘIHLÁŠKA NA PRAKTICKÝ WORKSHOP:

Po odeslání formuláře se nechte přehledně vést instrukcemi. Pokud jste vyplnili správně mailovou adresu, během malé chvíle vám automaticky přijde do hromadné mailové pošty mail s názvem "KONTROLA SPOJENÍ" od Tomáš Bezděk, který otevřete a nepřehlédnutelný odkaz v něm potvrďte proklikem, abychom dostáli GDPR a dalším nařízením. Poté prosím, trpělivě, vyčkejte na již neautomatizované potvrzení, zda je na akci stále ještě volné místo a zda s místem na akci můžete počítat. Odpovím jak nejdříve to půjde, obvykle během 24 - 48 hodin. Děkuji.