O čem je / bude / rok jangové kovové myši 2020?

  • Konec září a podzim 2020?
  • Vánoce 2020? Nový rok 2021? 
  • Jak dlouho tento podivný čas bude trvat?
  • Co po nás tento čas žádá?
  • Jak všemu současnému dění porozumět?
  • Dalo se "TO" dopředu čekat? Jak?


ZAJÍMÁ-LI VÁS SITUACE V PLNÝCH SOUVISLOSTECH, ZHLÉDNĚTE VIDEO VÝŠE


Šamansky uchopeno:

nalaďme se v problémech roku 2020 "hezky po šamansku", archetypálně, na myš jako "silové zvíře tohoto roku". 

Může velice chytře napovědět, jak ven z nesnází toho roku. 


Pohyb v infekčním nesterilním prostředí je pro MYŠ zcela přirozený...


příspěvek z konce srpna 2020:

V lednu 2020 jsem v tomto příspěvku naznačil, o čem bude rok 2020. 

Můžete si zpětně připomenout kliknutím nebo níže na stránce. Energie času (nezávisle na tom, co se nyní děje venku) skutečně není dobrá a přívětivá jako jindy. 

Na základě studia kvality času lze očekávat, že situace brzy poněkud přitvrdí. 

Nejvíce zátěžové se obecně jeví září (zvláště 3. dekáda 19.9. - 30.9., s nástupem podzimu) a prosinec 2020 (prosinec = vyšší oktáva března, více vysvětleno ve videu výše).


Nezvládnou-li se témata tohoto roku konstruktivně uchopit do Vánoc / Silvestra /, je možné, že se "TO" vše s námi potáhne dalších 4 - 5 let. Více ve videu.

Rok 2020 je rokem jangového kovu. Každé roční období ovládá jeden z elementů (jaro dřevo, léto oheň, podzim kov, zimu voda). 


Tedy podzim, "kovové" to roční období v roce kovu (2020) = kov² (na druhou) 


Co znamená kov již dobře víte z lednového příspěvku výše

Na konci znamení Kozoroha bude v troj-konjunkci Pluto, Jupiter, Saturn. Na konci Berana se nám v domicilu na delší dobu usídlil takto silný Mars uzavírající kvadrát se Saturnem který je rovněž v domicilu v Kozorohu (Saturn brzdí aktivity Marse, "odpor". 

Bývá to pokaždé čas "jízdy se zataženou brzdou". 

Veškeré akce (Mars) jsou brzděny, nic nelze plánovat (Saturn - vládce času).

Všechny zmíněné vlivy definitivně uvolní své "sevření" po Vánocích, resp. ihned po Novém roce, začátkem ledna, kdy Saturn s Jupiterem přejdou do svobody Vodnáře a Mars ze splašeného jangového Berana ("horká hlava, horké nepromyšlené rozhodování") do klidného stabilního, zemitého Býka. 

Zároveň se přehoupne roční vibrace ze 4 do 5: 

To vše znamená, že si všichni brzy po Vánocích, resp. Novém roce poněkud oddechnou... od řady omezení, které během nadcházejících týdnů a podzimních měsíců mohou výrazně a šíleným způsobem eskalovat

Příští rok jinového kovového Buvola (startuje 12.2.2021) - je zde stále i po celý rok 2021 vláda kovu (význam kovu vysvětlen níže), ale situace se stabilizuje (jinový rok), nebude tak dramatická jako v jangové kovové myši 2020. 

Již se po 12.2.2021 nebudeme pohybovat v "myším infekčním zakontaminovaném prostředí", ale budeme doslova "makat jako voli" (buvoli). Půjde spíše o práci na napáchaných ekonomických škodách.


níže původní příspěvek z 24.1.2020:

25.1.2020 oslavíme začátek lunárního Nového roku. Rok Krysy (Myši) která se v 60-letém cyklu opět setká s elementem kov. Čína (a Rusko) ve velkém skupují zlato již nějaký čas, očekává se, že jeho cena v nadcházejících 2 letech vlády prvku kov půjde ještě více nahoru. :-)

Oslavy probíhají krom jednotlivců :-) a komunit po celém světě zejména v Číně, Taiwanu, Vietnamu, Mongolsku, Korei, Japonsku...

Jaké asociace máme spojeny s myší / krysou?
- Být u "toho" první, šmejdění, čmuchání.

Rychlé a čilé "myší čmuchání" nových informací, aby se jeden zorientoval v toku rychle ob pár dnů se měnících zpravodajství, nařízení... (dodatek září 2020)

Myš = rychlost, inteligence, čilost, ale též značná krysí agrese. Další asociace: pasti, jed na myši a krysy (+ otrávenost fyzická či psychická necháte-li se), ale i asociace typu "obětní pokusná myš", "obětovat myši",... kontaminace, otrava, past, léčka, nástraha, manipulace. (dodatek září 2020 - myš se obvykle pohybuje v zakontaminovaném infekčním "nečistém" prostředí prostoru).  

POZITIVUM MYŠI: i v naprosto beznadějných situacích, kdy již není cesty ani východiska je tak šikovná a čilá, že je schopná nalézt vždy pro sebe únikovou cestu z nesnází. 

Přestože jde o nejmenší zvíře čínského zvěrokruhu, má v sobě obrovský skrytý potenciál, který když se vezme za správný konec může sehrát zcela mimořádnou úlohu (dodatek září 2020).

Jaké asociace máme spojeny s elementem kov?

KOV = OKOVY

Zlato jako nejušlechtilejší kov, ale i prosté železo: zbraně, šavle, meče, tanky, nože... chirurgické nástroje... lékařské jehly, koroze - rez... peněžní hotovost v mincích. Kovové mříže (věznění - karanténa - dodatek září 2020), síť - "výplet" (včetně struktury roušky i když je textilní - dodatek září 2020) , kovový řetěz, zpomalující koule u nohy, kovová klec... , (zavádění moderních technologií 5G... - dodatek září 2020).

Element kovu, jak všichni znalci alespoň základů TČM ví, odpovídá respiračnímu systému (plíce, průdušky...)

Kov je o řádu (Nový světový řád???... :-( ), pravidlech, systému, "železné disciplíně". V kovu jde i o obranu a dodržování tradic, zvyků nebo o zavedení zvyků a pravidel zcela nových: 

"Zvyk je železná košile", říká se v přísloví. A pro tento rok 2020 kdy vládne kov, je "železná kovová košile" tím víc těžší a tížící... Podobně je to s letošní extrémně vyžadovanou "železnou disciplínou" (nařízení).

Jakému korodujícímu řádu (kov) tedy dovolíme dělat ze sebe v roce 2020 pokusné obětní myši? Jakou kovovou vlastností či událostí se necháme kontaminovat či otravovat (myš)? Jaké nástrahy, pasti a manipulace bude muset letošní Myš překonat?

Nebo se naopak staneme agresivními krysami, které již zahnané do kouta dalšími a dalšími nařízeními (Nového světového?) řádu (kov), zaútočí a nenechají si vše líbit???

Nebo se čile podřídíme tisíciletému zlatému řádu cesty sebepoznání a zabojujeme rychle jako první (krysa) o moudrost?

Za sebe vidím v roce kovové krysy značné riziko ozbrojených konfliktů, omezení, zpomalení všeho pod tíhou kovu a další postupné utahování kohoutků svobody občanů různými nařízeními... 

V kombinaci se čtyřkovým rokem 2020 = 4 (kvadratura - čtverec - 4 = půdorys domu - "být doma, v karanténě" nebo 4 = "nést si svůj kříž"...) rozhodně nepůjde o žádný pohodový rok, ale čas plný velkých změn.

Na stranu druhou - rok přináší opravdu hodně energie do všech oblastí. Tedy nebude chybět energie ke konání (v extrému možná někdy i agresivně či manipulativně, vynuceně prosazovanému), síla k zavedení nových pořádků.

Chcete-li začít v tomto roce něco nového a uvést to do praxe, pak to půjde takřka samo (resp. "bude to muset disciplinovaně jít" i když byste nechtěli :-) / :-( ??? ), na rozdíl od předchozího klidnějšího a stabilizovanějšího lunárního roku zemského Vepře.

Kdokoliv se bude bránit potřebě řádu, změnám, zavalení tíhou kovu, bude semlet nejvíce... Jde o to vybrat si (i v soukromí mimo obecná vládní nařízení) sobě odpovídající úroveň řádu, omezení a disciplíny, kterou přijmeme dobrovolně a s radostí.

Přeji, ať se podaří z čilého energického roku kovové myši 2020 dostat jen to nejlepší. 

Tedy jen samé zlato a žádné rezaté železo :-).


A také abyste byli rychle U TOHO podstatného a skutečně důležitého vždy čile první, jako ta čmuchající myš.